Mer om Gran Canaria
Gran CanariaBli medlemFlyg Gran CanariaSista minutenNyheterGran Canaria SökFaktaVäderGran Canaria bloggRSSBöcker
Biluthyrningen ökar på Gran Canaria
Den här ökningen är riktigt bra, särskilt om man jämför med andra ställen där biluthyrningen sakta närmar sig normala siffror efter en tung period under finanskrisen. På Gran Canaria ökar det alltså kraftigt och det kan vara så att krisen är på väg att ta slut och att just Gran Canaria är den plats som ligger först när det gäller uppgången.
Auto Europe är ett av de ledande företagen inom biluthyrning och det har de varit under många år. De erbjuder riktigt bra priser för den som vill hyra bil under sin vistelse på Kanarieöarna och det går att hyra ett fordon av dem dygnsvis, veckovis eller under längre perioder. Den som vill ta sig fram mellan de olika sevärdheterna på ön på ett enkelt och billigt sätt bör definitivt komma ihåg att Auto Europe är ett prisvärt alternativ.
Gran Canaria nyhetsbrevSenaste erbjudanden, tips och nyheter
Senast recenserade Gran Canaria ställen:
San Agustin, San Agustin, Anexo La Barca, Yumbo Center, Yumbo Center, Maspalomas, San Agustin, Las Palmas De Gran Canaria, Barranco de Guayadeque, Playa del Ingles,Senaste från bloggen
Lär dig spanska på Gran CanariaGran Canaria på Google
Vi har en vinnare
En medlem till
Så mycket nyheter
Senaste nyheterna
Nya turistorter planeras på Gran CanariaVandra på Gran Canaria i vår
Boka nästa års vinterresa till Gran Canaria idag
Gran Canaria toppar listan över vinterdestinationer
Sterling Cimber gör förlust även i år