Logga in | Bli medlem
Datum 2012-02-10 05:00:02

Gran CanariaBli medlemFlyg Gran CanariaSista minutenNyheterGran Canaria SökFaktaVäderGran Canaria bloggRSSBöcker







Bergensavisen lottar ut resa till Gran Canaria

Att åka till Gran Canaria är något av en dröm för många, både för dem som har varit där förut och för dem som aldrig har varit där. Eftersom det kostar en del att ta sig dit är det tyvärr en del som aldrig tar sig iväg på någon resa men detta vill nu norska tidningen Bergensavisen ändra på. De anordnar nu en tävling där en prenumerant kommer att vinna en veckas semester för fyra personer på hotellet Puerto de Mogán som ligger på Gran Canaria.

För att vara med och tävla om den här drömvinsten ska man förutom att prenumerera på tidningen också svara på en fråga som gäller Bergens köldrekord. När man har kommit på svaret på den frågan är det bara att fylla i sina kontaktuppgifter och maila in sitt svar till tidningen så är man med och tävlar om en veckas semester på Gran Canaria.

Tävlingen är öppen fram till kl. 12 den 11 januari och med tanke på hur kallt det har varit under de senaste veckorna så är det nog många som tar chansen och deltar i den här tävlingen. Det här är en perfekt möjlighet att komma iväg till sol och bad utan att behöva tömma plånboken.



Gran Canaria nyhetsbrev
Senaste erbjudanden, tips och nyheter
Namn

Epost

Senast recenserade Gran Canaria ställen:

San Agustin, San Agustin, Anexo La Barca, Yumbo Center, Yumbo Center, Maspalomas, San Agustin, Las Palmas De Gran Canaria, Barranco de Guayadeque, Playa del Ingles,

Lär dig spanska på Gran Canaria
Gran Canaria på Google
Vi har en vinnare
En medlem till
Så mycket nyheter

Nya turistorter planeras på Gran Canaria
Vandra på Gran Canaria i vår
Boka nästa års vinterresa till Gran Canaria idag
Gran Canaria toppar listan över vinterdestinationer
Sterling Cimber gör förlust även i år



Senaste visade artiklarna

 Fotona som tillhandahålls av Panoramio är upphovsrättsskyddade av deras upphovsmän.