Logga in | Bli medlem
Datum 2012-05-19 01:54:27

Gran CanariaBli medlemFlyg Gran CanariaSista minutenNyheterGran Canaria SökFaktaVäderGran Canaria bloggRSSBöcker







Ifa Dunamar Hotel

Bilder i närheten av Ifa Dunamar Hotel, klicka för större format.
Boka rum via Hotels.com

IFA Dunamar Hotel är ett fyrstjärnigt hotell som ligger vid stranden i Playa del Inglés. Det här innebär förstås att utsikten blir förstklassig när man bor på det här hotellet och det innebär även att man har riktigt goda förutsättningar att kunna få en riktigt härlig solsemester med mycket bad.

IFA Dunamar Hotel har två hotellbyggnader och sammanlagt finns det 257 rum. De är rymliga, ljusa och fräscha och flera av dem är sviter. De flesta rum har balkong eller terass, i rummen finns badrum med badkar och dusch och här finns även telefon, satellittv, luftkonditionering, minibar och roomservice.

På hotellet finns flera rum som är handikappanpassade och en hel våning med rum för icke-rökare. Det här är ett boende där alla kan trivas och njuta av en härlig solsemester.

Den som bor på IFA Dunamar Hotel har tillgång till jacuzzi, pool och solarium och i närheten kan man surfa, spela tennis eller åka vattenskidor. Den som vill kan även gå på skönhetsbehandlingar eller få håret fixat i salongen som finns på hotellet. Här finns allt för en bekväm och avkopplande semester.





Recensera Ifa Dunamar Hotel
Jag ger betyget:
BottenIngen höjdareHelt okRiktigt braHelt suveränt
Gran Canaria nyhetsbrev
Senaste erbjudanden, tips och nyheter
Namn

Epost

Senaste foruminläggen

Re: Bra julfirande på Gran Canaria?
Var på Playadelsol i Playa Ingles julafton 2011 kanske inte så prisvärt fast med trevligt sällskap b...
Skriven i tråden: Bra julfirande på Gran Canaria?
Re: Går det fortfarande att få jobb?
Puffar lite på denna tråd eftersom jag hoppas att fler känner till tips. Har själv funderingar på at...
Skriven i tråden: Går det fortfarande att få jobb?
Re: Billigt flyg till Gran Canaria
Det priset är överkomligt. Jag tittar alltid först på Norwegian. Jag önskar att jag hade en sån f...
Skriven i tråden: Billigt flyg till Gran Canaria
Party för lite äldre
Hej! Tänkte kolla om någon har koll på vart man ska gå om man är lite äldre och vill festa? Nu mena...
Skriven i tråden: Party för lite äldre

Senast recenserade Gran Canaria ställen:

Las Brasas, Anexo La Barca, Yumbo Center, Yumbo Center, Maspalomas, San Agustin, Las Palmas De Gran Canaria, Barranco de Guayadeque, Playa del Ingles, Playa de las Canteras,

Skaffa sommarjobb på Gran Canaria
Träna zumba på Gran Canaria
Lär dig spanska på Gran Canaria
Gran Canaria på Google
Vi har en vinnare

Nya turistorter planeras på Gran Canaria
Vandra på Gran Canaria i vår
Boka nästa års vinterresa till Gran Canaria idag
Gran Canaria toppar listan över vinterdestinationer
Sterling Cimber gör förlust även i år



 Fotona som tillhandahålls av Panoramio är upphovsrättsskyddade av deras upphovsmän.